מרגישים בנוח?

מרגישים בנוח?

באימון יש מושג מאוד מרכזי שנקרא, "אזור הנוחות" ויותר מדויק "יציאה מאזור הנוחות" , שבעצם אומר שהאדם צריך ליזום ולפעול גם במקומות שלא הכי נוח לו כדי לקדם מטרה כל שהיא בחיים.
אולי מה שאני ארשום בהמשך לא יימצא חן בעיניי מאמנים אחרים אבל זו הגישה שלי גם מול המתאמנות שלי וגם בחיים הפרטיים שלי.

אז מה הגישה שלי? נכון, צריך לפעול וליזום כדי לקדם את החיים שלנו אבל באיזה מחיר? האם בכל מחיר אני אפעל כדי לצאת מאזור הנוחות שלי? הגישה שלי אומרת, לא חובה לפעול בכל מחיר ולצאת מאזור הנוחות שלנו כי אולי הנוחות בתוך האזור הזה מאפשרת לנו לא להתמודד כרגע עם משהו שלא מתאים לנו או שההיבטים החיובים בהישארות במקום הנוח עולים על כל היבט אחר.

אתן דוגמא (כמובן אישית) : אני מאוד רוצה זוגיות- זה חסר לי בהרבה מובנים אבל האמת אני לא עושה שום דבר כדי לקדם את זה , למה? כי כיף לי הלבד, כיף לי החופש וכרגע אני מעדיפה להתמקד ולקדם היבטים אחרים בחיים שלי.

יציאה מאזור הנוחות גם אומרת לעשות דברים חדשים שיכול להיות שמפחידים אותנו וככה זה יגרום לנו אולי לפתוח את החיים שלנו לדברים חדשים. למשל, לי יש פחד גבהים ויש לי חלום לעשות צניחה חופשית- האם אני באמת אעשה את זה רק כדי לצאת מאזור הנוחות שלי? לא! כי זה דבר שמפחיד אותי והאמת לא בא לי לעשות משהו שמפחיד אותי ברמה שכל הגוף שלי נלחץ רק מעצם המחשבה על הגובה ומבחינתי זה לא שווה את מחיר הגשמת החלום.

והשאלה העיקרית שעולה מתוך הגישה שלי:
האם באמת תסכימו לשלם מחיר כדי לצאת מאזור הנוחות שלכם?

השארת תגובה