תמונת ניצחון

אחד הכלים החשובים בעיניי כאשר אני יושבת עם מתאמן (או מתאמנת ) בתהליך אימון לכל מטרה זה להסתכל על תמונות ניצחון בחיים שלנו.

כאשר מתאמן מגיע אליי הוא בדר"כ רואה רק מה לא בסדר בחיים שלו, ואת הכישלונות בחיים . הגישה שלי היא בחיים בכלל ובאימונים בפרט – נכון יש כישלונות בחיים אבל יש גם ניצחונות גם אם הם קטנים ולפעמים אנחנו לא מתייחסים אליהם כניצחונות , הם עדיין שם, אז למה לא לבחור להסתכל על הניצחונות לצד הכישלונות? או לבחור להסתכל רק על הניצחונות ולא על הכישלונות?

למה בעצם לא לקבל את העובדה שכדי להעריך את הניצחון צריך לחוות כישלון?

החיים שלנו כא-נשים , כהורים וכעובדים הם לא פשוטים אז כדי לפעמים לצלוח את היום, השעה, הדקה צריך פשוט להסתכל סביב ולראות תמונות ניצחון. אצל אחד זה יכול להיות שהוא קיבל סמס מבת זוגו שכותבת שהיא חושבת עליו, אצל השנייה זה לראות את הילד שלה מתחיל לאכול/ללכת לבד .כל אחד ואחת מאתנו יכולים לראות בעיני רוחנו את תמונת הניצחון שלו.

במהלך התקופה הלא פשוטה של האבחונים של יעל ועידו וקבלת הבשורה ששניהם עם צרכים מיוחדים הובילה אותי למסקנה שאני חייבת לראות את הניצחונות הקטנים שלהם כמנוף לניצחונות גדולים, בין אם זה עידו שהתחיל להתייחס לחיות בעדינות (כי הוא לא מבין שצריך ללטף בעדינות) או בין אם יעל מנסחת משפטים שלמים ומצליחה להביע רגשות דרך מילים.

גם במהלך תקופת הגירושין, מצאתי לעצמי המון תמונות ניצחון בתוכי ובעצמי – לראות את עצמי מתחילה להגשים את החלומות שלי, להבין שאני רואה את הטוב שיכול לצאת מהתקופה הלא פשוטה הזו.

 

תמונות ניצחון, לדעתי, יכולות לעזור לצלוח תקופות לא פשוטות בחיים כי ברגע שהמוח מזהה שאנחנו רואים משהו שלדעתנו הוא משהו טוב ומוצלח אז היום שלנו נראה באור בהיר יותר ואנחנו מסוגלים לעבור כל מכשול שיגיע. 

השארת תגובה