האופטימיות תנצח

כמה אפשר להיות אופטימי? מה כל היום להיות חיובי ושמח וצוהל?

אז זהו שלא….

החיים שלנו אינם מושלמים הם מלאים סערות, אתגרים, משברים , קשיים- כל אחד התיאור שלו למה שעובר בחייו. אני קוראת להם סערות כי כמו שהן באות ככה הן הולכות , לפעמים זו סערה קטנה שלא מותירה נזק ולפעמים זו סערה משמעותית שהתוצאות שלה נשארות אצלנו לאורך זמן ומשפיעות עלינו לתקופה ארוכה יותר.

אז בוודאי שבשעות סערה קשה להישאר אופטימי ולהיות חיובי אבל כן צריך למצוא נקודות אור קטנות שייתנו לנו את המוטיבציה להמשיך ולצלוח את אותה הסערה כדי שנוכל ולהמשיך לתפקד בחיים בכלל, בעבודה, עם החברים ועוד…

אז איך כן נשארים חיוביים ואופטימיים?

אני אשתף אתכם במה שלי עזר לצלוח סערות, בין אם  זה האבחונים של יעל ועידו והם הפכו מילדים "רגילים" לילדים עם צרכים מיוחדים או בין אם במהלך הגירושים, שלא היו פשוטים עבורי (למרות שהבחירה להתגרש הייתה שלי).

קודם כל , כל ערב הסתכלתי על היום שהיה וראיתי נקודות אור , חלקן קטנות וחלקן גדולות ונתליתי עליהן – ההליכה של עידו שהגיעה אמנם מאוחר אבל הגיעה, ההתקדמות של יעל בדיבור,  המהפך התדמיתי שעשיתי עם סטייליסטית זה בגדול והיו דברים קטנים – חיבוק אוהב מהילדים, קפה טעים בבוקר שעזר לי לצלוח את היום ועוד ועוד. כל אחד והנקודות אור שהוא בוחר לראות.

החוכמה היא לא לתת לסערה להשתלט על החיים שלך ולתת לה לסחוף אותה יחד אתך אלא באמת ללמוד לרקוד בגשם – כי גם אם תתרטב מהגשם לא יקרה כלום , הרי אנחנו לא עשויים מסוכר ואפשר להסתכל על הגשם גם כסימן של ברכה כי הרי אתה עוד תמצא את הדרך להגיע למקום מסתור ולהתייבש.

אני ממליצה, בלי קשר אם יש כרגע סערה בחיים, תמיד לבחון את היום ולראות אילו נקודות אור היו כדי להמשיך ולהיות אופטימיים וחיוביים בחיים שלנו, הרי אנחנו חיים פעם אחת לא? כדאי שהחיים האלו יהיו חיים שנשמח ונאהב לחיות אותם.

השארת תגובה