אפור זה האופטימי החדש

אפור זה צבע של אופטימיות? לדעתי כן.

אז מה בעצם צבע האפור מייצג? לפי חוקי העיצוב :

  • אפור מייצג טעם טוב, פורמליות, כבוד והערכה עצמית.
  • אפור משמש כרקע טוב לצבעים אחרים כדי לא למשוך תשומת לב, ומאפשר לצבעים האחרים להיות דומיננטיים.
  • אפור מסמל אבטחה, אמינות, צניעות, בגרות וקהות. הוא יכול לרמוז שאתה לא יכול לקבל החלטות, "יושב על הגדר", שאין לך דעה על כל דבר. 
  • אפור הוא חוסר אנרגיה. זה לא מעודד ולא מרגיע, לא מגרה ולא מרגש, לא נעים ולא מזמין. הוא צריך להיות משולב עם צבעים אחרים כדי לתת לו תשוקה, אנרגיה וחיים.

אז איך אפור מייצג אופטימיות?

לאחרונה שמעתי תיאוריה מאוד מעניינת, על זברה ונקודת מבט על החיים.

האם זברה היא לבנה עם פסים שחורים או שחורה עם פסים לבנים?  ואם עושים המרה למבט על החיים – האם החיים הם אופטימיים עם נקודות משבר (או פסימיות) או חיים פסימיים עם נקודות אור?

לדעתי, אף אחת מהגישות היא לא הנכונה- החיים הם ערבוב של נקודות אור ונקודות משבר , והרי מה יוצא מערבוב של שחור ולבן? אפור! אחלה צבע .

הצבע האפור מייצג גם את האור שבחיים וגם את המשברים שאנחנו עוברים בחיים, הרי , אם נודה באמת לאף אחד מאיתנו אין חיים מושלמים , לא הכל אופטימי ולא הכל פסימי אלא איפשהו באמצע.

יכול להיות שיהיו כאלה שלא יסכימו איתו וזה בסדר גמור! זו נקודת הראייה שלי ואיך שאני בוחרת להסתכל על החיים ממקום של משברים וממקום של צמיחה ואור.

תבחרו אתם מה נקודת המבט שלכם בחיים ואיזה צבע מסמל אותם בצורה הכי טובה! ותזכרו גם כשאפור ומעונן בחוץ בסוף הקשת יוצאת , השמיים מתבהרים ויוצאת השמש.

דרך אגב, לפי המדע- הזברה היא שחורה עם פסים לבנים.השארת תגובה