אימון הורים לילדים עם צרכים מיוחדים

חיי ההורות הם חיים לא פשוטים, התמודדות עם מצבים שלא נתקלנו בעבר ובטח לא לימדו אותנו איך להיות הורים, אז מה קורה כאשר אנו מתמודדים עם מצב שלא הכרנו קודם- ילד שמאובחן עם צרכים מיוחדים , זה יכול להיות אבחנה של מוגבלות שכלית התפתחותית (מש"ה), אוטיזם, הפרעות קשב וריכוז ועוד.
החיים שלנו כהורים משתנה מקצה לקצה ואנו מתמודדים עם מצב משפחתי , זוגי ואישי חדש וכדי להתמודד עם המצב החדש פיתחתי תהליך אימוני מיוחד עבור הורים לילדים עם צרכים מיוחדים שבסופו המטרה היא שההורים יבינו שניתן לבחור לחיות חיים כרגיל למרות ובזכות הקשיים והאתגרים.
אנו נעבוד בתהליך על התחושות, הכאבים והרגשות שעלו הגילוי של הקשיים והאבחונים- מה עושים עכשיו? איך מתמודדים עם הזוגיות החדשה? איך מספרים למשפחה המורחבת ? איך מתגברים על תחושת הבושה, התסכול והאבל על "אובדן הילד המושלם" ?
האימון מותאם הן להורה בודד או לזוג. אני מאמינה שהמצב החדש משפיע על כל תחומי החיים לכן , לעומת אימון אישי רגיל שמיועד לאדם בודד , התהליך של אימון הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מתאים גם ביחד , כי ההתמודדות היא כהורים ולא כפרט.
בנוסף, כחלק מהתהליך אני מלווה בתחום מיצוי הזכויות מול הרשויות השונות- ביטוח לאומי, מס הכנסה, עירייה ועוד. מאיפה מתחילים? מה מגיע לנו? האם מגיע לנו? לאן פונים קודם?
תהליך אימוני רגיל בדרך כלל מכיל 10 מפגשים ואורכו יכול להשתנות מאדם לאדם. בתהליך אימוני להורים לילדים עם צרכים מיוחדים, זה משתנה, יכול להיות אימון אחד או תהליך ארוך יותר (מעל 10 פגישות) , הכל תלוי בצורך של ההורה ודרך ההתמודדות שלו.

לפרטים לאימון הורים לילדים עם צרכים מיוחדים מלאו הפרטים

המלצות
 • תודה שהארת לי את הדרך ולקבל החלטה לגבי הדילמה שהיתה לי.

  גלינה וייס
  גלינה וייס
  שפית - להמשך
 • השתתפתי בסדנה בנושא "תהליך קבלת החלטה". הסדנה הועברה במקצועיות

  טלי שחר
  טלי שחר
  תזונאית - להמשך
 • הייתי בפי 8 של עינבר. איזה כייף. היה פשוט מעניין ומלמד

  עומר טייכר
  עומר טייכר
  טכנאי מחשבים - להמשך
 • עינבר, המפגש אצלך בסלון היה מרגש, מעצים וסידר לי המון דברים בראש

  יסמין
  יסמין
  אשקלון - להמשך
 • עינבר יקירה
  אתמול הרצאת בפני משתתפי האקדמיה

  רחל סטיקלרו
  רחל סטיקלרו
  האקדמיה לחשיבה אחרת - קורסי NLP - להמשך
 • עינבר היקרה, אתמול (10.6.18) הייתי בהרצאה שלך "לרקוד בגשם"

  אושרה אסיף
  אושרה אסיף
 • עינבר יקרה , המשיכי "לרקוד בגשם"...בהרצאה שלך הינך מביאה מסר חשוב

  נעמי פסטרנק
  נעמי פסטרנק
השארת תגובה