אילו הייתי…

"אילו הייתי רזה הייתי מאושרת" , "אילו הייתי נועזת יותר הייתי מצליחה יותר".. כמה פעמים שמעת את הקול הפנימי הזה שאומר …"אילו הייתי.." , כלומר הקול הפנימי מתנה את האושר שלך, את ההצלחה שלך או כל דבר אחר בגורם אחר , שלא תמיד תלוי בך.
אם ניקח את המשפט "אילו הייתי רזה הייתי מאושרת" – מי מבטיח שברגע שתהיי רזה תהיי מאושרת? הרי אושר לא נמדד במידת המכנסיים שלך או במספר שמופיע על המשקל. אושר זוהי תחושה פנימית שטוב לך, יכול להיות לך טוב שאת שמנה, מלאה, רזה ויכול להיות שלא. ההתנייה לאושר ברזון , במקרה הזה, היא שגויה כי להיות מאושרת זה עניין של בחירה. האם את בוחרת להיות שלמה ושמחה במה שיש לך? או שאת בוחרת לראות רק מה שרע?
הקול הפנימי הזה שלפעמים מציק יכול לגרום לנו לתקיעות, כי הרי ירידה במשקל כרוכה בהרבה גורמים מסביב- תזונה נכונה, כושר גופני, שינוי מחשבתי ועוד…וכאשר זה לא הולך לפי התוכנית אז במקום לראות את ההצלחות שיש נתמקד בכישלון…ואז זה כמו גלגל- לא מצליחה להרזות-כישלון-לא מאושרת, זה מה שהקול הפנימי ימשיך להגיד לנו עד שנשנה את הגישה ובמקום להגיד "אילו הייתי רזה הייתי מאושרת" להגיד "אני מאושרת ושמחה במה שיש לי בחיים ועם המראה שלי".
ההצעה שלי, לקחת את כל ההתניות שקיימות בתוך תוכנו – לרשום על דף ולראות איך אפשר לשנות את ההתניות האלו לעובדות – לחיות את הרגע ולא את העתיד שלא ברור.

***הדוגמא על הירידה במשקל היא רק דוגמא אבל מתוך ניסיון זהו משפט שהרבה נשים אומרות (גם אם הן לא בעודף משקל גבוה)

השארת תגובה